Проект унікального котеджного містечка HUSHEN
На сьогоднішній день котеджних містечок в Україні дуже багато. Вони відрізняються за класом, типом організації і ще великою кількістю факторів. Але практично всі мають майже однаковий показник – співвідношення площі забудови та доріг до площі зелених насаджень.
Якщо уявити це у вигляді діаграми – отримаємо приблизно таку картинку.
За дуже великим виключенням, деякі забудовники покращують рекреакційний потенціал майбутнього котеджного містечка. В такому випадку ми отримуємо приблизно такий резуальтат.
Починаючи роботу над проектом HUSHEN, ми вирішили піти кардинально іншим шляхом. Максимально! Зберегти! Ліс!
Звучить гарно, але як ця ідея виглядає очима замовника ?!
Необхідно зменшити кількість будинків, які ви просте майбутнім клієнтам.
Наступні декілька місяців ми витратили на розробку, пояснення, та донесення цінності даного концепту для девелопера.
За цей час проводилась значна аналітична робота. Аналізували українських і світових конкурентів. Їхні методи забудови, покращення інфраструктури, рекреаційного потенціалу. Створення повноцінної екосистеми для функціонування та залучення клієнтів.
Це один з варіантів концептуальної ідеї генплану. Форма квітки, як живого організму, чудово символізує суть проекту. Створення простору для життя, не порушуючи уже існуючого життєвого балансу.
Розвиваючи цю ідею нам вдалося отримати цікави резуальтати:
- Реальне збереження лісу.
Концепція передбачає співвідношення 40% забудови та доріг до 60% ліс та зелених насаджень. - Зменшення в 2 рази щільності забудови.
В перерахунку загальної території містечка, приватної території та території загального користування до кількості родин, ми отримували показник 1га на 2 родини. - Збільшення в 4 рази площі зон для відпочинку та рекреації. Розділення пішохідних зон від автомобільних доріг. В комплексі отримуємо унікальне рішення та результат. Пояснюючи його простими словами, тепер живучи за містом, ви можете комфортно гуляти з дітьми у лісі, а не тротуаром вздовж автомобільної дороги. При цьому перебуваючи у абсолютній безпеці завдяки системі закритого доступу із пропускними пунктами.
- Підвищення рівня приватності.
Генплан передбачає таке розміщення будинків, при якому відстань між сусідніми будинками від 20 до 200 метрів. - Позбавились типової квадратної форми забудови.
Це не просто додає функціональної можливості створити приватність та додаткові зони для відпочинку, але й створює певну “магію” містечка.